Profesjonalne sale wideokonferencyjne

Polycom® HDX 8000™ Series

Rozwiązanie do komunikacji wideo w jakości High-Definition dla sal konferencyjnych, wykładowych i innych miejsc spotkań na całym świecie. Systemy Polycom® HDX 8000™ to idealne rozwiązanie dla firm, które planują migrację do systemu zapewniającego połączenia w jakości HD. Oferują one elastyczne rozwiązania odpowiednie dla edukacji na odległość, zdalnego diagnozowania medycznego, pracy nad projektem w trybie na żądanie i wielu innych zastosowań.

Jakość oferowana przez systemy Polycom HDX 8000 umożliwia uczestnikom konferencji naturalną interakcję na odległość a wbudowane funkcje wielopunktowych połączeń i udostępniania zawartości pozwalają organizować konferencje ze zdalnymi członkami zespołów pozwalając na wspólną pracę nad projektami.

Systemy Polycom HDX 8000, zaprojektowane przy użyciu standardów HD, korzystają z technologii Polycom HD Voice™ zapewniającej wspaniały odbiór oraz z technologii Polycom StereoSurround, która rozdziela dźwięk na kanał lewy i prawy, zapewniając uczestnikom siedzącym po obu stronach wrażenie przestrzenności.

Łatwa transmisja prezentacji multimedialnych Systemy Polycom HDX 8000 umożliwiają użytkownikom łatwe wyświetlanie multimedialnych prezentacji, co przyczynia się do usprawnienia współpracy i większego zaangażowania uczestników. Systemy Polycom HDX 8000 w połączeniu z unikalną technologią prezentacji Polycom People On Content™ dają prezenterom możliwość wyświetlania własnego obrazu wideo na tle prezentacji, co pomaga w wyjaśnianiu najważniejszych jej punktów.

Systemy Polycom HDX 8000 to kluczowe elementy całościowego rozwiązania do komunikacji wizualnej Polycom, które bezproblemowo łączą się z platformami konferencyjnymi Polycom RMX 1000™ lub RMX 2000™, aplikacją Polycom Converged Management Application™ 5000 umożliwiającą zarządzanie systemami i konferencjami, czy z telefonem konferencyjnym Polycom SoundStation IP 7000.

 • Obraz w jakości HD — rozdzielczość obrazu 1920 x 1080 (1080p) lub 1280 x 720 (720p) z odświeżaniem 60 klatek/s zapewnia doskonałą jakość przy każdej prędkości przesyłania danych.
 • Dźwięk w jakości HD — technologie Polycom Siren™ 22 i Polycom StereoSurround™ zapewniają wspaniałą jakość odtwarzania dźwięku w całym pomieszczeniu.
 • Udostępnianie zawartości w jakości HD — łatwe udostępnianie treści multimedialnych w jakości HD, od obrazu wideo po prezentacje slajdów.
 • Kompletne zestawy multimedialne — wspaniałe monitory HD, wydajne głośniki i nowoczesne stojaki dostępne w opcjonalnych zestawach.

Polycom® HDX 4000™ – Doskonałe rozwiązanie z zakresu komunikacji osobistej

Nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz. Czasami jednak z różnych powodów jest to niemożliwe. Wiemy o tym i dlatego oferujemy wybór różnorodnych systemów wideokonferencyjnych opartych na połączeniach VoIP oraz ISDN. Przy użyciu najnowszych systemów tele – wideo dających perfekcyjny obraz i dźwięk HD, masz wrażenie, że wszyscy uczestnicy znajdują się w tym samym pomieszczeniu. Tysiące kilometrów nie mają już znaczenia. W ofercie najnowsze urządzenia Polycom z serii HDX.

Polycom HDX 4000 to doskonały system do multimedialnej komunikacji będący połączeniem kilku dziesięcioleci innowacyjnego projektowania i legendarnej jakości Polycom. Ekran o przekątnej 20.1”, doskonały system audio i nowoczesna stylistyka sprawiają, że systemy Polycom HDX 4000 łączą w sobie profesjonalną obsługę komunikacji wizualnej i pełną funkcjonalność monitora dla komputerów PC i Mac.

Dzięki zastosowaniu telewizyjnej technologii HD (HDTV) kolory na ekranie są żywsze, ruchy bardziej płynne, a gesty i mimika wyraźne. Technologia Polycom HD Voice™, dzięki zastosowaniu podwójnych mikrofonów oraz czterech głośników, pozwala użytkownikom słyszeć uczestników zdalnych w jakości stereo zapewniając niezwykłe odwzorowanie dźwięku. Dzięki temu komunikacja z współpracownikami i partnerami w firmie lub na całym świecie jest jeszcze bardziej naturalna. Seria Polycom HDX 4000 zapewnia także większą elastyczność w zakresie konferencji dzięki opcjonalnej, wbudowanej funkcji mostka umożliwiającej szybkie i proste nawiązywanie połączeń z wieloma użytkownikami jednocześnie.

Systemy Polycom HDX 4000 są wyposażone w wydajne narzędzia pozwalające na współdzielenie treści. Podczas sesji wideokonferencyjnej można omawiać prezentacje, arkusze kalkulacyjne i aplikacje multimedialne, które usprawniają współpracę i przyspieszają proces podejmowania decyzji. Ponadto wbudowana technologia nakładania obrazów Polycom People On Content™ umożliwia umieszczanie obrazu prezentera na tle omawianej aplikacji, dzięki czemu staje się on jej integralną częścią.

 • Wideokonferencje w jakości HD — naturalna komunikacja w rozdzielczości 1280 x 720 z prędkością 30 klatek/s (720p), z doskonałą rozdzielczością nawet przy niskich prędkościach połączenia.
 • Dźwięk w jakości HD — technologia Polycom Siren™ 22 zapewnia stereofoniczny dźwięk najwyższej jakości.
 • Udostępnianie treści w jakości HD — technologia Polycom pozwala udostępniać grafikę, prezentacje i aplikacje multimedialne zarówno w systemach HD, jak i tradycyjnych.
 • Duży monitor HD — panoramiczny monitor o przekątnej 20,1” zapewnia niezwykłą jakość obrazu podczas multimedialnych konferencji.
 • Imponujący dźwięk HD — cztery wydajne, wbudowane głośniki i doskonałe mikrofony zapewniają dźwięk stereo.

System telepresence HUAWEI TP1002

Nowoczesny system wideokonferencyjny Huawei TP1002 jest łatwy do przemieszczania. W trakcie projektowania systemu wzięto pod uwagę każdy najmniejszy szczegół: oświetlenie, kolor ścian,

materiał wykładzin podłogowych – wszystko po to, by uniknąć niekorzystnego wpływu tych elementów na jakość realizowanych wideokonferencji.

TP1002 to rozwiązanie wykorzystujące wysokiej klasy kodek wideo firmy Huawei, w połączeniu z kamerą Huawei. Choć uczestnicy wideokonferencji znajdują się daleko od siebie, ich obraz, wyświetlany na 65-calowym ekranie HD 1080p w stosunku 1:1, jest naturalnej wielkości. Uczestnicy mogą mówić do siebie i widzieć siebie nawzajem, tak jakby wszyscy byli w tym samym pomieszczeniu.

Ustawienie kamery oraz ekranu pod kątem 5 stopni względem uczestników konferencji wpływa na naturalny odbiór widzianych obrazów. Huawei TP1002 zapewnia nową jakość transmisji wideokonferencyjnych. Dlatego uczestnicy wideokonferencji, będący w różnych miejscach, mogą komunikować się bezpośrednio i cieszyć się doskonałą, naturalną jakością wideo.

Zastosowana w Huawei TP1002 precyzyjna synchronizacja obrazu i dźwięku pozwala na przeprowadzanie wideokonferencji na bardzo wysokim poziomie. W zestawie tym zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak kodeki 22 kHz MPEG-4 Low Delay Audio Coders (AAC-LDS), technologię Huawei eliminacji echa Acoustic Echo Cancellation (AEC), automatyczną kontrolę wzmocnienia Automatic Gain Control (AGC) oraz automatyczną redukcję szumów Automatic Noise Suppression (ANS), które zapewniają fantastyczny dźwięk i obraz.

– Protokoły telekomunikacyjne: ITU-T H.323 oraz H.320
– Protokoły wideo: H.263 oraz H.264
– Protokoły audio: G.711, G.722, G.728, AAC-LD, AAC-LD Stereo
– Format wideo: 720p oraz 1080p
– Podwójny strumień: H.239
– Kodowanie sygnału: H.235
– Kodowanie strumienia: DES, AES
– Protokoły sieciowe: TCP/IP DHCP HTTP NAT PPPoE Q.921 Q.931 ETSI
– Pasmo:2–8 Mbit/s. (rekomendowane pasmo: 4 Mbit/s.)
– Ekran dotykowy: zintegrowany interfejs
– Kamera:10× optyczny zoom, 4× cyfrowy zoom;f = 5,1 mm do 51 mm; 1920×1080i ,720p

System telepresence HUAWEI TP3006

Huawei TP3006 przynosi Cię w świat wideo 1080p. Za pomocą TP3006 można rozmawiać z ludźmi tak, jakby siedzieli z tobą twarzą w twarz przy stole konferencyjnym. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi dźwięku można łatwo określić, z którego miejsca dochodzi głos, co znacznie usprawnia komunikowanie się. TP3006 zapewnia inteligentne funkcje sterowania i przyjazny design tak, aby można łatwo komunikować się. TP3006 zapewnia dostęp do sieci poprzez linie 4E1 oraz IP z doskonałym wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnej i możliwością archiwizacji treści, zapewniającą podwyższenie bezpieczeństwa przeprowadzanych wideokonferencji.

TP3006 zapewnia prawdziwie naturalny przebieg wideokonferencji dzięki 65-calowemu ekranowi LCD 1080p. Zastosowany system audio o doskonałej jakości pozwala usłyszeć nawet najcichszy dźwięk.
Jest to system doskonale nadający się do wykorzystania przez kilku, a nawet większą liczbę użytkowników, zapewniający wideokonferencje na doskonałym poziomie jakości.

Inteligentne funkcje kontroli konferencji i dotykowy interfejs użytkownika można dostosować do własnych potrzeb. Łatwo można zaplanować wideokonferencje kontrolując niemal każdy ich szczegół.
Wideoterminal systemu TP3006 łatwo włączyć i wyłączyć, jednym naciśnięciem przycisku można nawiązać połączenie, kontrolować przebieg wideokonferencji, włączać i wyłączyć mikrofon, wyciszać głośnik oraz zmieniać tryb wideokonferencji. Zarządzanie przebiegiem wideokonferencji jest niezwykle proste dzięki wykorzystaniu przeglądarki WWW.

Pasmo:

– Tryb dostępu: IP, 4E1
– Szerokość pasma: 6 Mbps-24 Mbps (12 Mbps dla 720p, 18 Mbps dla 1080p)
Interfejs:

– Ekran dotykowy: zintegrowany interfejs
– Menu: styl menu definiowany przez użytkownika
Wykorzystywane standardy:

– Protokoły telekomunikacyjne: ITU-T H.323
– Protokoły wideo: H.263, H.264
– Protokoły audio: G.711, G.722, G.728, AAC-LD (32 kHz, 48 kHz), AAC-LD stereo
– Format wideo: 720p, 1080p
– Konferencja H.323: H.245
– Podwójny strumień: H.239
– Kodowanie sygnału: H.235
– Kodowanie strumienia: AES
– Protokoły sieciowe: TCP/IP, DHCP, Telnet, HTTP, NAT, PPPoE, ETSI
– Interfejs LAN: IEEE 802.3/u

Wideoterminal osobisty Huawei MC850

Wideoterminal osobisty HUAWEI MC850 został stworzony dla użytkowników pragnących wykorzystać nowe możliwości jakie dają łącza szerokopasmowe. MC850 doskonale integruje w sobie cztery różne funkcje – wideotelefonu, cyfrowej ramki fotograficznej, odtwarzacza multimedialnego a także terminala internetowego pozwalającego przeglądać dowolne strony WWW a także przesyłać nformacje.

Stylowy wygląd MC850 doskonale integruje się z łatwym w użyciu interfejsem użytkownika oraz mnogością oferowanych usług. 

 • Telefon VoIP oraz analogowy w jednym – użytkownik może wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne nie tylko poprzez sieć IP lecz także poprzez standardową analogową linię telefoniczną (PSTN). Bezprzewodowa słuchawka DECT zapewnia komfort i swobodę rozmowy.
 • Wideotelefon – wideoterminal MC850 wspiera połączenia wideo w standardach 4CIF (704 × 576), CIF (352 × 288) oraz QCIF (176 × 144) – treścią wideo można w łatwy sposób zarządzać w trakcie rozmowy.
 • Cyfrowa ramka fotograficzna –  użytkownik może odtwarzać zdjęcia z pamięci telefonu, pamięci USB, karty microSD lub MMC – w trybie prezentacji. Wszystko to na wyświetlaczu o rozdzielczości 800 × 480 pikseli, 16,7 mln kolorów, 10 mln pikseli przy odczycie zdjęć.
 • Przeglądarka internetowa – MC850 posiada wbudowaną przeglądarkę internetową umożliwiającą wygodne przeglądanie stron WWW bogatych w treści multimedialne za pomocą ekranu dotykowego, z intuicyjnym interfejsem.
 • Odtwarzacz multimedialny – wbudowany kodek HD i głośniki stereo zapewniają komfortowe odtwarzanie różnego rodzaju multimediów.
 • Książka telefoniczna – pozwala na zgromadzenie do 2000 kontaktów, każdy z nich może zawierać informacje o numerze telefonu komórkowego, domowego, biurowego czy też o numerze faksu.
 • Pozostałe – automatyczna regulacja wzmocnienia, automatyczna eliminacja echa akustycznego, automatyczna redukcja szumów, wykrywanie aktywności głosowej, automatyczne lub ręczne aktualizacje oprogramowania.

Cechy interfejsu użytkownika:

– System operacyjny: Linux 2.6

– Ekran dotykowy, wprowadzanie pisma ręcznego, rysik

– 7-calowy TFT LCD, rozdzielczość 800×480, 16:9

– Wygaszacz ekranu, funkcja cyfrowej ramki

– Wirtualna klawiatura ekranowa

– Port USB dla aplikacji

– Uniwersalna przeglądarka internetowa

– Obsługa HTML oraz JavaScript

– Dostosowanie przeglądania stron internetowych

– Protokoły: HTTP, Cookie, DNS

– Język interfejsu użytkownika: angielski, polski

Funkcje multimedialne:

– Media strumieniowe: broadcast, Video On Demand (VOD), synchronizacja audio-wideo

– Format strumienia danych: TS, ISMA

– Lokalne pliki multimedialne: pliki multimedialne przechowywane w urządzeniu, obsługa pamięci USB/SD/MMC

– Standardy wideo: H.264 MP

– Rozdzielczość wideo: do 720p

– Liczba klatek: 30 kl./s

– Szybkość transmisji wideo: 768 kbps – 3 Mbps

– Standardy audio: MP3, AAC/AAC plus

System i wyjścia audio-wideo:

– CVBS PAL/NTSC, 1xRCA

– Wyjście audio stereo: (3,5 mm gniazdo słuchawkowe)

– Pilot zdalnego sterowania (opcja)

Przeglądanie zdjęć:

– Format zdjęć: JPEG

– Zdolność odczytu: maks. 10 mln pikseli

– Połączenia wideo:

– Sieć wielousługowa: IMS/NGN

– Protokół telekomunikacyjny: SIP 2.0

– Standardy wideo: H.263, H.264 BP

– Rozdzielczość wideo: 4CIF (H.264), CIF, QCIF

– Szybkość transmisji wideo: 64 kbps – 1,5 Mbps

– Obraz w obrazie (PIP)

– Standardy audio: G.711A/U

Kamera wideo:

– Zakres ostrości: 30 mm – nieskończoności

– Kąty widzenia: 55 st. – 70 st.

– Kąt obrotu: w górę do 30 st., w dół do 90 st. (tryb prywatności)

Funkcje specjalne telefonu (baza):

– Konfigurowalne dzwonki

– Tryb głośnomówiący

– Sieciowa synchronizacja zegara

– Pojemność lokalnej książki telefonicznej: 2000 x4

– 20 grup

– Importowanie/eksportowanie książki telefonicznej z/do pamięci USB/SD/MMC oraz do bazy

– Synchronizacja książki telefonicznej między bazą a słuchawką

– Rejestr rozmów 3 x 100

– WDCT (2,4 GHz): obsługa 3 słuchawek

– DECT (1,8 GHz/1,9 GHz): obsługa 6 słuchawek

Sieć i zabezpieczenia:

– Protokół sieciowy: TCP/IP, UDP, RTP, RTCP, DHCP, Telnet, DNS, PPPoE, HTTP, SNTP, RTSP

– Wbudowane Wi-Fi: 802.11b/g/n

– WAN/LAN: 2xRJ45, 10/100 Base-TX

– Ręczna lub dynamiczna konfiguracja sieci (DHCP, PPPoE)

Bezprzewodowa słuchawka:

– Kolorowy ekran

– Pojemność książki telefonicznej: 200 x 1

– Historia rozmów 3 x 20

– Intercom między słuchawkami (Push To Talk – PTT)

– Maksymalna odległość między bazą a słuchawką: 300 m (w otwartym terenie bez przeszkód)

– Czas czuwania: 120 godzin

– Czas rozmów: 6 godzin

– Wymiary (w × s × g): 160,4 x 48,8 x 25,4 mm

– Waga: 127 g