Kamery IP

VIVOTEK IP7130

Wewnętrzna kamera IP VIVOTEK IP7130 to ekonomiczne i łatwe w obsłudze urządzenie sieciowe, które doskonale sprawdza się w systemach nadzoru wideo dla takich obiektów jak: biura, banki oraz rozmaite sklepy.

Kamera kompaktowa IP7130 została wyposażona w kilka ciekawych rozwiązań, które pozwalają na prowadzenie skutecznej i niezawodnej obserwacji. Kamera sieciowa VIVOTEK IP 7130 korzysta z przetwornika 1/4″ CMOS, dzięki któremu może przesyłać czysty i ostry obraz w rozdzielczości VGA z prędkością do 30 klatek na sekundę. Pozwala to na uzyskanie płynnych i szczegółowych nagrań wideo. Istotną cechą użytkową modelu IP7130 jest opcja Dual Stream, dzięki której kamera może w tym samym czasie generować dwa strumienie wideo o odmiennej konfiguracji (np. o różnej rozdzielczości). Takie rozwiązanie pozwala odpowiednio przystosować kamerę do przepustowości sieci oraz wymagań użytkownika. Dostępne techniki kompresji: MPEG-4, MJPEG.

Kolejną zaleta użytkową kamery IP w wersji IP7130 VIVOTEK jest dwukierunkowe audio, dzięki któremu kamera znajduje zastosowanie w obiektach, w których oprócz nadzoru wideo konieczne jest akustyczne monitorowanie pomieszczeń. Ponadto, na wyposażeniu kamery kompaktowej IP VIVOTEK IP7130 znajdziemy kilka opcji dodatkowych, w tym: funkcję detekcji manipulacji wykrywającą w czasie rzeczywistym utratę danych w poddanej manipulacji kamerze, opcję zasilania PoE, cyfrowe I/P oraz funkcję szyfrowania danych przez protokół HTTPS.

– Przetwornik 1/4″ CMOS w rozdzielczości VGA

– Kompresja w czasie rzeczywistym MPEG-4 oraz MJPEG (Dual Codec)

– Jednoczesny Dual Stream o różnych rozdzielczościach

– Detekcja zniekształceń informująca o zasłonięciu lub zamalowaniu kamery oraz rozregulowaniu ostrości i zmianie kierunku.

– Dozór mobilny przez 3GPP

– Możliwe zasilanie PoE 48V zgodne z  802.3af

– Dwukierunkowe audio na protokole SIP

– Cyfrowe I/O dla zewnętrznych czujek i alarmów

– Transmisja szyfrowanych danych HTTPS

– 32-kanałowy darmowy program 32-kanałowy ST7501 do centralnego zarządzania systemem Video IP.

VIVOTEK IP8332

IP8332 VIVOTEK to zewnętrzna kamera megapikselowa 1,3Mpix, która dzięki zastosowanym rozwiązaniom idealnie nadaje się do budowy całodobowych systemów monitoringu wizyjnego, pracujących w trudnych warunkach środowiskowych. W kamerze IP 8332 VIVOTEK znajdziemy funkcję Dzień/Noc (mechanicznie odsuwany filtr IRCut, wbudowany oświetlacza podczerwieni IR LED o zasięgu 15 m), solidną obudowę IP66 typu BULLET (odporna na wodę i uszkodzenia mechaniczne).

Kamera megapikselowa IP8332 VIVOTEK pracuje w oparciu o przetwornik 1/4″ CMOS, który dostarcza krystalicznie czysty, bogaty w kolory oraz detale obraz w rozdzielczości 1,3Mpix (1280×800 pikseli) z prędkością do 30 klatek na sekundę. Obraz dostarczany przez omawianą kamerę umożliwia identyfikację osób i przedmiotów, co sprawia że model IP8332 VIVOTEK sprawdza się w wymagających systemach CCTV IP. Prawidłową pracę w sieci IP oraz optymalne wykorzystanie jej zasobów zapewnia jednoczesna wielostrumieniowość oraz dostęp do trzech metod kompresji sygnałów wideo: H.264, MPEG-4 oraz MJPEG. Kamera sieciowa w wersji IP 8332 VIVOTEK oferuje wiele innych użytecznych rozwiązań, które pozytywnie wpływają na jakość działania systemów nadzoru wideo. Na wyróżnienie zasługuje m.in.: wykrywanie aktów sabotażu kamery, wbudowany czytnik kart SD/SDHC do lokalnego zapisu danych, cyfrowe wejście dla zewnętrznych czujników oraz darmowe oprogramowanie do rejestracji.

– Przetwornik 1/4″ CMOS w rozdzielczości 1280 X 800

– Usuwalny filtr IR-cut dla funkcji Dzień i Noc

– Wbudowany oświetlacz IR z zasięgiem do 15 metrów

– Kompresja w czasie rzeczywistym H.264, MPEG-4 oraz MJEPG (Triple Codec)

– Jednoczesna wielostrumieniowość 

– Aktywna adaptacja strumieniowania dla dynamicznej kontroli ilości klatek

– Obudowa odporna na warunki atmosferyczne IP66

– Detekcja manipulacji dla nieautoryzowanych zmian

– Wbudowane zgodne 802.3af PoE

– Cyfrowe wejście dla zewnętrznych czujników

– Wbudowany slot kart SD/SDHC dla przechowywania lokalnego w kamerze

IP7160 VIVOTEK

Kolorowa kamera megapikselowa IP7160 VIVOTEK to funkcjonalne urządzenie sieciowe, które pozwala na budowę efektywnych w działaniu systemów telewizji przemysłowej, bazujących na sieci komputerowej z protokołem IP. W kamerze zastosowano szereg zaawansowanych technologii, dzięki czemu może dostarczać wyrazisty i szczegółowy

obraz niezbędny do dokładnej analizy zawartości wideo. Za generowanie krystalicznie czystych, ostrych i bogatych w detale obrazów w rozdzielczości do 1600×1200 pikseli (2 megapiksele) odpowiedzialny jest wysokiej klasy przetwornik obrazu typu 1/3.2” CMOS. Wysoka rozdzielczość generowanego obrazu sprawia, że kamera IP VIVOTEK IP7160 przechwytywać większą powierzchnię sceny niż standardowa kamera VGA, istotnie redukując liczbę wymaganych kamer. Kamera sieciowa IP 7160 posiada szereg opcji zapewniających wydajną i efektywną pracę w sieci IP. Sprawne zużycie szerokości pasma zapewnia opcja Dual Stream, która pozwala na wygenerowanie w czasie rzeczywistym dwóch niezależnie konfigurowalnych strumieni wideo w formacie MJPEG i MPEG-4. Dodatkowo kamera obsługuje time-shift streaming dla nagrywania video przed i po zdarzeniu alarmowym. Zaimplementowana funkcja detekcji manipulacji kamerą wykrywa w czasie rzeczywistym  utratę danych w poddanej manipulacji kamerze, dzięki czemu zapewnia większą niezawodność pracy sieciowych systemów telewizji przemysłowej.

W celu uzyskania maksymalnej funkcjonalności, kamery megapikselowe IP VIVOTEK IP7160 zostały wyposażone w wiele opcji dodatkowych, w tym w: 

dwukierunkowe audio poprzez protokół SIP, zaszyfrowaną transmisję danych przez HTTPS, slot na karty pamięci SD/SDHC do lokalnego zapisu danych oraz obsługę technologii zasilania PoE (ang. Power over Ethernet).

– Przetwornik 1/3.2” CMOS sensor w rozdzielczości 1600×1200 pikseli

– Stałoogniskowy obiektyw f = 4.2 mm

– Detekcja zniekształceń informująca o zasłonięciu lub zamalowaniu kamery oraz rozregulowaniu ostrości i zmianie kierunku

– Obsługa time-shift streaming dla nagrywania video przed i po zdarzeniu

– Kompresja w czasie rzeczywistym do MPEG-4 i MJPEG (Dual Codec)

– Obsługa jednoczesnego dualnego strumieniowania

– Wbudowane zgodne PoE 802.3af

– Dwukierunkowe audio na protokole SIP

– Wbudowany slot kart SD/SDHC

– Transmisja zaszyfrowanych danych przez HTTPS

– Darmowe oprogramowanie do rejestracji video+audio dla 32 kamer

IQeye IQM31NE-B5 Kamera IP Alliance-mx

Zewnętrzna kamera IP wandaloodporna o rozdzielczości 1 Megapiksela zgodna ze standardami PSIA oraz ONVIF. Dzięki wysokiej światłoczułości 0,05 luksa świetnie się radzi sobie także w nocy. Posiada możliwość wysyłania dwóch strumieni jednocześnie: H.264 oraz MJPEG. Cechą wyróżniająca produkt jest rozdzielczość obrazu HD720p oraz matryca CMOS o przekątnej 1/3″ . Rejestracja może odbywać się z prędkością do  30 fps dla rozdzielczości 1280 x 720

– Rozdzielczość HD720p

– Przetwornik; CMOS 1/3″

– Rozdzielczość w pikselach: 1280 x 720

– Kodeki: H.264, MJPEG

– Wandaloodporna

– Zmienna ogniskowa; 3-13 mm

– WDR

– Zasilanie PoE

– Dwukierunkowe audio

– Dwustrumieniowość H.264 & MJPEG

– Klasa odporności IP 66 / NEMA 4

– Wbudowany serwer www do konfiguracji i podglądu za pomocą przeglądarki IE

– Możliwość aktualizacji firmware przez WWW

– Detekcja ruchu

– Możliwość zmiany parametrów obrazu: Jasność, Kontrast, Ostrość, Gamma, Balans bieli, Kompensacja migotania, Orientacja obrazu

– Możliwość podglądu na żywo, nagrywania wideo, zmiany jakości wideo, kontroli przepływności, robienia zrzutów ekranu, kontroli wejść i wyjść alarmowych, obsługa audio, Tryb „Picture in Picture” oraz „Picture and Picture”

URZĄDZENIE
– Typ obudowy: kopułka
– Sensor obrazu: CMOS
– Rozmiar matrycy: 1/3″
– Rozdzielczość matrycy: 1280 x 720
– Dzienno-nocna: tak
– Minimalne oświetlenie:
– Tryb kolorowy: 0,2 luksa
– Tryb czarno-biały: 0,05 luksa
– Mechaniczny filtr podczerwieni: 850 – 940 nm
– Maksymalna prędkość migawki elektronicznej: 1/12000 sek
OBIEKTYW
– Ogniskowa f: zmienna, 3 – 13 mm
– Przesłona: Stała
– Jasność obiektywu F 1.4
– Montaż obiektywu: M14
– Kąt widzenia kamery: zmienny, 27 – 76 stopni
WIDEO
– Balans bieli: Automatyczny,
– Wykorzystywane kodeki: H.264, MJPEG
– Rozdzielczość wideo:720p, 480 p
– Liczba klatek na sekundę: 30 fps dla 1280 x 720
– Wielostrumieniowość: tak, 2 strumienie
AUDIO
– Komunikacja audio: dwukierunkowa
– Wejścia audio: 3,5 mm audio jack
– Wyjścia audio: 3,5 mm audio jack
– Kompresja:G.711 PCM 8 kHz
SIEĆ
– Interfejs: RJ-45
– Obsługiwane protokoły: IP, TCP, UDP, ICMP, ARP, DHCP, HTTP, RTSP, RARP, BOOTP, SNMP, Telnet oraz TFTP
ZASILANIE
– Zasilanie: PoE (IEEE802.3af)
– Pobór mocy: 3.8 W
– Standard PoE: IEEE 802.3af
– Typ urządzenia PoE: End-Span
WARUNKI ŚRODOWISKOWE
– Temperatura środowiska działania: -20C – 50°C
– Wilgotność względna środowiska działania: 20 -80 % (bez kondensacji)
NORMY
– Zgodność z normami: FCC, RoHS
PARAMETRY FIZYCZNE
– Wymiary: 97.3 x 150 x 150 mm
– Waga: 900 g

Zawartość opakowania:
– Kamera IQM31NE
– Płyta CD
– Klucz Torx T-20
– Zatyczka NPT 1/2″
– Akcesoria montażowe
– Szablon montażu
– Instrukcja montażu i obsługi

IQeye IQD42SI Kamera IP mini dome 2MP Wide Lens

Cechami wyróżniającymi ten produkt są niewielkie wymiary, wysoka rozdzielczość obrazu oraz sensor obrazu, którego położenie możemy regulować w 3 płaszczyznach. Rejestracja może odbywać się z prędkością do 17 fps.

– Rozdzielczość: 2 Megapiksele

– przetwornik: 1/3″ CMOS

– Rozdzielczość obrazu: 1600 x 1200 pikseli

– Kodek MJPEG

– Ogniskowa: 4.2 mm

– Technologia WDR

– Zasilanie: tylko PoE

– Wbudowany serwer www do konfiguracji i podglądu za pomocą przeglądarki IE

– Możliwość aktualizacji firmware przez WWW

– Detekcja ruchu

– Możliwość zmiany parametrów obrazu: Jasność, Kontrast, Ostrość, Gamma, Kompensacja migotania, prędkości przesłony, kontroli wzmocnienia sygnału, kompensacji oświetlenia tylnego

– Możliwość podglądu na żywo, zmiany jakości wideo, kontroli przepływności, robienia zrzutów ekranu,

URZĄDZENIE

– Typ obudowy: kopułka

– Sensor obrazu: CMOS

– Rozmiar matrycy: 1/3″

– Rozdzielczość matrycy: 1600 x 1200 pikseli

– Minimalne oświetlenie: 0,2 lux

– Maksymalna prędkość migawki elektronicznej: 1/12000 sek

OBIEKTYW

– Ogniskowa f: 4,2 mm

– Przesłona: stała

– Jasność obiektywu F: 1.8

– Montaż obiektywu: M12

– Kąt widzenia kamery: 64 stopnie

WIDEO

– Balans bieli: Automatyczny

– Wykorzystywane kodeki:  MJPEG

– Rozdzielczość wideo: 1600 x 1200, 1600 x 900 , możliwość przycięcia obrazu do dowolnych wymiarów

– Liczba klatek na sekundę: 

18 fps dla 1600 x 900

17 fps dla 1600 x 1200

AUDIO

– brak

SIEĆ

– Interfejs: RJ45, Ethernet

– Obsługiwane protokoły: IP, TCP, ICMP, ARP, DHCP, HTTP, RARP.

ZASILANIE

– Zasilanie: PoE (IEEE802.3af)

– Pobór mocy: 2,8 W

– Zasilanie przez Power over Ethernet

– Standard PoE: IEEE 802.3af

– Typ urządzenia PoE: End-Span

WARUNKI ŚRODOWISKOWE

– Temperatura środowiska działania: 0 – 40°C

– Wilgotność względna środowiska działania: 10% to 80% (bez kondensacji)

NORMY

– Zgodność z normami: ONVIF, ROHS, EN 60950-1:2001 z A11:2004, IEC 60950-1:2001, FCC class B part 15, EN 55022:1998 z A1:2000, A2:2003; Class A, CISPR 22: 1997 z A1:2000, A2:2002; Class A, AS/NZS CISPR 22:2002; Class A, EN 55024:1998 z A1:2001, A2:2003, CISPR 24:1997 z A1:2001, A2:2002

PARAMETRY FIZYCZNE

Wymiary: 115.0mm x 90.0mm x 70.7mm

Waga: 249.5g

Zawartość opakowania:

Kamera

Śrubki montażowe

Instrukcja

Płyta CD

IQeye IQA15 Kamera IP 5MP Alliance Vandal Dome D/N

Zewnętrzna kamera IP do monitoringu wizyjnego o rozdzielczości 5 megapikseli wykorzystująca kodek MJPEG.

Cechą wyróżniająca produkt jest wysoka rozdzielczość obrazu 5 Mpix oraz matryca CMOS o przekątnej 1/2″. Rejestracja może odbywać się z prędkością 10 fps (dla rozdzielczość 5 Mpix ).

– Rozdzielczość 5 Megapikseli
– przetwornik CMOS 1/2″
– Rozdzielczość w pikselach: 2560 x 2048
– Kodek MJPEG
– Ogniskowa 3.3 – 12 mm
– PoE
– Gniazdo kart pamięci MicroSD/SDHC
– Klasa odporności IP 66 / NEMA 5
– Kompatybilność ze standardami: ONVIF oraz PSIA

– Wbudowany serwer www do konfiguracji i podglądu za pomocą przeglądarki

– Możliwość aktualizacji firmware przez WWW

– Detekcja ruchu

– Możliwość zmiany parametrów obrazu: Jasność, Kontrast, Ostrość, Gamma, Balans bieli, Kompensacja migotania, Orientacja obrazu

– Maski prywatności

– Możliwość podglądu na żywo

URZĄDZENIE

– Typ obudowy: kopułka

– Sensor obrazu: CMOS

– Rozmiar matrycy: 1/2″

– Rozdzielczość matrycy: 2560 x 2048

– Dzienno-nocna: tak

– Minimalne oświetlenie:

– Tryb kolorowy: 0,3 luksa

– Tryb czarno-biały: 0,05 luksa

– Mechaniczny filtr podczerwieni: Tak, czułość 850 – 940 nm

– Diody IR (jakie, ile): brak

– Prędkość migawki elektronicznej: do 1/20 000 sek

OBIEKTYW

– Ogniskowa f: zmienna, 3.3 – 12mm

– Przesłona: stała F1.4

– Montaż obiektywu: M14

– Kąt widzenia kamery:   Poziomy: 90 – 34 o

WIDEO

– Balans bieli: Automatyczny

– Wykorzystywane kodeki: MJPEG

– Rozdzielczość wideo: 2560 x 2048 (możliwość przycięcia obrazu dowolnych wymiarów)

– Liczba klatek na sekundę: 10 fps dla 2560 x 2048

SIEĆ

– Interfejs: RJ45, 10/100 Mbit Ethernet

– Obsługiwane protokoły: IP, TCP, UDP, ICMP, ARP, FTP, SMTP, DHCP, HTTP, RARP, BOOTP, SNMP, Telnet, and TFTP

ALARMY

– Wejścia alarmowe: 1

– Wyjścia alarmowe: 1

INTERFEJSY

– Pozostałe dostępne interfejsy: 2 interfejsy analogowe: RCA oraz BNC

– Pamięć wewnętrzna: gniazdo kart pamięci Mini lub MicroSD/SDHC

ZASILANIE

– Zasilanie: 12V DC / PoE (IEEE802.3af)

– Pobór mocy: poniżej 3,1W

– Zasilanie przez Power over Ethernet

– Standard PoE: IEEE 802.3af

WARUNKI ŚRODOWISKOWE

– Temperatura środowiska działania: -20°C to +50°C

– Wilgotność względna środowiska działania: 10% do 80%, bez kondensacji

NORMY

– Zgodność z normami: FCC class A part 15, EN 55022:1998 z A1:2000 A2:2003 Class A, CISPR 22: 1997 z A1:2000, A2:2002 Class A, AS/NZS CISPR 22:2002, Class A,EN 55024:1998 z A1:2001 A2:2003, CISPR 24:1997 z A1:2001 A2:2002, EN 60950-1:2001 z A11:2004, IEC 60950-1:2001, RoHS

PARAMETRY FIZYCZNE

– Wymiary: 137.6 H x 146.2 W x 146.2 D mm.

– Waga: 852.2  g